Plecy bez bólu – ćwiczenia na zdrowy kręgosłup

Trening angażuje:

pośladki, brzuch, plecy, klatka piersiowa

Dla kogo:

dla kobiet, które chcą dbać o swój kręgosłup, szczególnie dla osób z siedzącym trybem życia

Poziom trudności:

dla początkujących

Rodzaj treningu:

wzmacniający, rozluźniający, relaksujący

Czas trwania:

13 min.

Czego potrzebujesz:

wygodnego stroju oraz maty lub koca

Co zawiera trening:

  1. ćwiczenia na mobilność kręgosłupa,
  2. ćwiczenia na mięśnie głębokie brzucha,
  3. ćwiczenia na mięśnie głębokie grzbietu,
  4. ćwiczenia na mięśnie grzbietu,
  5. ćwiczenia na pośladki,
  6. rozciąganie.

Ten trening to krótki zestaw ćwiczeń na zdrowy kręgosłup – najlepiej wykonywać go codziennie! Bardzo często przyczyną bólu kręgosłupa jest zła postawa ciała w ciągu dnia, szczególnie jeżeli dużo siedzisz. Zestaw ćwiczeń w tym filmie pomoże Ci rozruszać kręgosłup, rozciągnąć przykurczone mięśnie klatki piersiowej oraz wzmocnić osłabione mięśnie grzbietu i pośladków. A na koniec – przyjemne rozciąganie i chwila relaksu w wygodnych pozycjach!

Z moich obliczeń wynika, że 13 minut dziennie przez rok to prawie 80 godzin! To całkiem sporo. Jeśli powiem Ci, że potrzebujesz 80 godzin, żeby zadbać o swój kręgosłup, może wydać się to trudne. No ale 13 minut? Chyba nie brzmi już tak źle? Ból kręgosłupa może wyłączyć Cię z większości codziennych aktywności – może warto temu zapobiec?

Facebook
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Ola

Ola

Jestem trenerem personalnym z wieloletnim doświadczeniem i specjalizuję się w treningu wyłącznie z kobietami. Prowadzę treningi, motywuję, wspieram i uczę. Pomaganie kobietom, propagowanie aktywności i zdrowego stylu życia daje mi dużo frajdy dlatego postanowiłam stworzyć Trening dla Kobiet. Liczę, że znajdziesz tu coś dla siebie i zostaniesz ze mną na dłużej.

Mój newsletter jest pełen dobrej energii. Chcesz trochę?

Raz w miesiącu prześlę Ci masę konkretów na temat zdrowego stylu życia. Będziesz również miała dostęp do specjalnych ofert wyłącznie dla kobiet z ekipy. Zapisujesz się?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy
Tutaj mnie znajdziesz