Ćwiczenia na pośladki i uda dla początkujących

Trening angażuje:

nogi, pośladki

Dla kogo:

dla kobiet chcących wzmocnić mięśnie pośladków i nóg

Poziom trudności:

dla początkujących

Rodzaj treningu:

wzmacniający, rozciągający

Czas trwania:

29 min.

Czego potrzebujesz:

wygodnego stroju i maty

Co zawiera trening:

  1. rozgrzewkę z rozciąganiem dynamicznym nóg,
  2. łatwe ćwiczenia wzmacniające mięśnie pośladków i nóg,
  3. rozciąganie statyczne.

Ten trening jest dobrym pomysłem dla osób początkujących oraz tych, które podczas ćwiczeń „nie czują” pośladków.⁠Jeżeli Ciebie też to dotyczy i zastanawiasz się, dlaczego w trakcie ćwiczeń nie czujesz, że pośladki pracują, to spieszę z odpowiedzią!⁠Dziś bardzo dużo czasu spędzamy w pozycji siedzącej, co powoduje, że pośladki są nadmiernie rozciągnięte i osłabione. Nasz organizm próbuje to w jakiś sposób skompensować. Robi to, przeciążając przednią część uda – to właśnie dlatego kobiety często podczas ćwiczeń czują przede wszystkim przednie mięśnie ud. Po dłuższym czasie nasz organizm dopasowuje się do takiej rzeczywistości i „zapomina”, że powinien aktywować pośladki. ⁠Dlatego tak ważne jest, żeby zacząć od łatwych ćwiczeń na tę partię ciała i stopniowo „nauczyć” pośladki aktywności.⁠TIP: Jeśli nie czujesz pośladków podczas ćwiczeń na pośladki, to myśl o nich – kontroluj, kiedy się rozluźniają i kiedy spinają. Wspomóż je głową, wtedy organizm „przypomni sobie”, że powinien z nich korzystać! :)⁠
Facebook
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Ola

Ola

Jestem trenerem personalnym z wieloletnim doświadczeniem i specjalizuję się w treningu wyłącznie z kobietami. Prowadzę treningi, motywuję, wspieram i uczę. Pomaganie kobietom, propagowanie aktywności i zdrowego stylu życia daje mi dużo frajdy dlatego postanowiłam stworzyć Trening dla Kobiet. Liczę, że znajdziesz tu coś dla siebie i zostaniesz ze mną na dłużej.

Mój newsletter jest pełen dobrej energii. Chcesz trochę?

Raz w miesiącu prześlę Ci masę konkretów na temat zdrowego stylu życia. Będziesz również miała dostęp do specjalnych ofert wyłącznie dla kobiet z ekipy. Zapisujesz się?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy
Tutaj mnie znajdziesz